strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег

Автор:

Датум:

април 25, 2024

Автор:

Датум:

април 25, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.