Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со температури од -4 до 0 степени целзиусови!

јануари 9, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер претежно од северен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: