ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Утрото свежо, преку денот сончево и топло со мала локална облачност

октомври 14, 2023

Утрото свежо, преку денот сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 26 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: