УХМР: Времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

април 22, 2023

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурите ќе се движат од 8 до 17 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: