strumica denes logo

УХМР ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: Денес попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Автор:

Датум:

јули 1, 2023

Автор:

Датум:

јули 1, 2023

Денес попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 27 степени целзиусови.