УХМР ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: Денес попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

јули 1, 2023

Денес попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 27 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: