УХМР СО СНЕЖНА НАЈАВА: Времето денес ќе биде облачно и студено со врнежи претежно од снег!

јануари 20, 2024

Времето денес ќе биде облачно и студено со врнежи претежно од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни, особено во западните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец најизразен вдолж Повардарието.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 1 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: