strumica denes logo

УХМР НАЈАВУВА: ПРЕТПЛАДНЕ ПОВРЕМЕН ПОРОДЕН ДОЖД, ГРМЕЖИ И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР!

Автор:

Датум:

јуни 14, 2024

Автор:

Датум:

јуни 14, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме. UV=7