strumica denes logo

УХМР: До почетоко на следната седмица времето ќе се задржи сончево и топло, од среда се очекува значителна промена проследена со облачност, врнежи од дожд и грмежи!

Автор:

Датум:

април 12, 2024

Автор:

Датум:

април 12, 2024

До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од среда се очекува значителна промена на временската состојба, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.