УБАВИ МЕТЕОРОЛОШКИ ВЕСТИ: ВО ПЕТОК И ЗА ВРЕМЕ НА КАРНЕВАЛСКИОТ ВИКЕНД УСЛОВИТЕ ЗА ВРНЕЖИ ЌЕ СЕ НАМАЛАТ И ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ!

Во следните денови наутро ќе биде свежо и ќе се задржи променливо облачно време со повремен дожд. Во петок и за време на викендот условите за врнежи ќе се намалат и ќе има повеќе сончеви периоди.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ