ТРАМП: Ако ме вратите, ќе спречам Трета Светска војна и целосно ќе ја уништам длабоката држава!

март 6, 2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп од Вашингтон со порака:

Ако ме вратите во Белата куќа, ние ќе бидеме слободна нација. На нивното владеење ќе му дојде крајот“, порача тој.

„Ние повеќе не сме слободна земја. Немаме слободен печат. Ништо не е бесплатно“. Поранешниот врховен командант го помина најголемиот дел од својот говор навредувајќи ги политичките непријатели од левата и десната страна и се позиционираше како единствената личност која може да ја направи Америка повторно голема, пренесуваат медиумите.

„Ќе ја уништам целосно длабоката држава“, рече Трамп. „Ќе ги отпуштам неизбраните бирократи и силите во сенка – болните – тоа се болни луѓе“.

Трамп вети дека ќе го запре учеството на САД во странски војни и ја исмејуваше одлуката на претседателот Џо Бајден да се повлече од Авганистан.

Тој ја нарече администрацијата на Бајден „најкорумпираната администрација во историјата“.

„Џо Бајден е криминалец и никогаш ништо не му се случува“, рече Трамп, додавајќи дека ќе ја изгради земјата во економска сила.

„Ќе го завршиме она што го започнавме“, рече тој. „Ќе ја завршиме мисијата, оваа битка ќе ја доведеме до конечна победа“.

– Јас ќе спречам многу лесно Трета светска војна, иако таа сега е многу блиску, посочи Трамп во обраќање кон гласачите. Тој нагласи дека е нивниот глас и нивниот воин.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: