СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ: Скапата елка можеше да направи трагичен инцидент – Општина Струмица е во хаос!

јануари 26, 2024

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ:

4.000.000 денари чини најскапото новогодишно украсување во државата и се наоѓа во Струмица❗

Денес медиумите јавуваат дека елката на струмичкиот плоштад се срушила од ветрот. Скапата елка можеше да направи трагичен инцидент бидејќи неа ја посетуваат многу дечиња❗

За среќа нема повредени🙏

Општина Струмица е во хаос, а градоначалникот Костадинив расипнички ги троши парите на граѓаните❗

Од донации асфалтира сервисен пат а плаќа за асфалт без градежна книга❗

Да има од се по 20%❗

#Важное – домаќински да се раководи со Општина Струмица 🇲🇰

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: