Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, од петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец

јануари 31, 2024

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури и услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во пораст, особено за време на викендот и во почетокот на новата седмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: