Следува период на сончево и топло време со пораст на температурата кон викендот

Следува период на сончево и топло време со пораст на температурата кон викендот. Утринските температури ќе бидат постојано над нулата, а поголемо наоблачување со услови за појава на дожд се очекува на почетокот на следната недела и ќе биде проследено со умерено спуштање на температурата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ