strumica denes logo

Следува период на претежно сончево и многу топло време, со пораст на дневната температура која насекаде ќе биде над 30 степени

Автор:

Датум:

јули 6, 2024

Автор:

Датум:

јули 6, 2024

Следува период на претежно сончево и многу топло време, со пораст на дневната температура која насекаде ќе биде над 30 степени. Во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.