Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината – денес ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец

октомври 28, 2023
?????????????????????????????????????

Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината. Утре ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Потоа во следните денови по одделни котлини ќе има појава на утринска магла, а кон средината на неделата локални врнежи од дожд.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 21 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: