Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност, попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег

декември 5, 2023

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: