Минусни температури насекаде низ Македонија – Се очекува снег и на пониските места!

ноември 30, 2021

Минусни температури насекаде низ Македонија. Поради продор на студена воздушна маса денеска ќе дува засилен северен ветер, а од утре изутрина врнежите од дожд ќе преминат во снег и во некои од пониските места.

Повремени слаби врнежи од снег се очекуваат и во делови од Скопската котлина. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: