ДО ПЕТОК СТАБИЛНО И ТОПЛО, ВО САБОТА ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ СЕ ОЧЕКУВА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ НА НЕСТАБИЛНА ОБЛАЧНОСТ ПРОСЛЕДЕНА СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

август 2, 2023

До петок ќе се задржи стабилно и многу топло време. Во сабота во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа и во форма на невреме. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурата.

Температурите во Струмица ќе се движат од 14 до 33 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: