Денес времето претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево

февруари 17, 2023

Претпладне умерено облачно, попладне сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 1 до 15 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: