Денес времето ќе биде студено и сончево со мала до умерена облачност

март 28, 2023

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 11 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ