strumica denes logo

Денес не очекува сончево време со мала облачност

Автор:

Датум:

февруари 14, 2023

Автор:

Датум:

февруари 14, 2023

Сончево со мала до умерена облачност, на североистокот значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Температурите ќе се движат од 0 до 10 степени целзиусови.