Денес и утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, температурите ќе се движат од -9 до 4 степени целзиусови

јануари 15, 2024

Денес и утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и повисоките места особено во западните делови од повремен снег, каде што ќе се зголеми снежната покривка. Во пониските места врнежите ќе бидат од дожд и понекаде краткотрајно од снег. Од Денес ќе започне почесто да дува умерен до повремено засилен јужен ветер кој што ќе допринесе утринските и дневните температури да бидат во најпрвин во постепен пораст, а дневните позначително кон крајот на работната недела.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: