strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

јануари 8, 2024

Автор:

Датум:

јануари 8, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во северните делови со врнежи од снег. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Од вечерните часови особено во северните и источните делови врнежите ќе преминуваат во снег и понекаде во пониските места.