strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јули 7, 2023

Автор:

Датум:

јули 7, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотрајна нестабилност. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 26 степени целзиусови.