strumica denes logo

ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЧКО СЕЛО ФИЗИЧКИ ЈА НАПАДНАЛ НЕГОВАТА НЕВЕНЧАНА СОПРУГА, А НЕЈЗИНИОТ СИН И УПАТУВАЛ ЗАКАНИ!

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

На 22.06.2024 во 00.15 часот, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Е.В.(41) и Л.Г.(18), двајцата од струмичко село.

Е.В. се сомничи дека на 20.06.2024 во селото физички ја нападнал неговата невенчана 38 – годишна сопруга, а нејзиниот син Л.Г. и упатувал закани.

Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.