strumica denes logo

32 ГОДИШНА ЖЕНА ОД СТРУМИЦА ПРИЈАВИЛА ДЕКА НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА БИЛА СИЛУВАНА ОД МАЛОЛЕТНИК!

Автор:

Датум:

јуни 19, 2024

Автор:

Датум:

јуни 19, 2024

На 18.06.2024 во 11.00 часот во Полициската станица Струмица, 32 – годишна жена од Струмица пријавила дека во текот на март 2024 година малолетник од Струмица извршил обљуба над нејзината малолетна ќерка. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.