Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност

септември 29, 2023

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во југозападните делови ќе биде променливо облачно со локален дожд и услови за ретки грмежи.
Температурите во Струмица ќе се движат од 14 до 26 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ