До понеделник продолжува периодот на стабилно и релативно топло време

декември 29, 2023

До понеделник продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. Во најголем дел од земјава ќе биде претежно сончево, освен во сабота кога облачноста ќе се зголеми. По котлините и понатаму ќе има појава на магла со променлив интензитет.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: