Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

август 28, 2023

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 20 до 32 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: