26 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПРИЛОЖИЛ ФАЛСИФИКУВАНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН „ТАБАНОВЦЕ“

март 31, 2024

Вчера во 13.15 часот на Граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, полициски службеници констатирале дека Ж.И.(26) од Струмица на увид приложил фалсификувана полска возачка дозвола.

Возачката дозвола била одземена за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ