УХМР: Од четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови ќе има услови за слаби врнежи

јануари 24, 2024

Од четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови ќе има услови за слаби врнежи. До крајот на седмицава ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурите ќе бидат повисоки во однос на вчерашните.

Температурите во Струмица ќе се движат од -7 до 4 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: