Времето денес ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди

ноември 21, 2023

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, а попладне променливо облачно со кратки сончеви периоди. Кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во југоисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -1 до 12 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: