Времето денес ќе биде променливо облачно и многу студено

февруари 6, 2023

Променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови.

Темпертурите во Струмица ќе  се движат од -5 до 1 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ