19-годишна девојка со „нисан“ прегази жена во Струмица!

декември 28, 2023

На 28.12.2023 во 00.50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „нисан“ со струмички регистарски ознаки, управувано од 19-годишна девојка од село Зубово, струмичко, удрило во пешакот А.С.(43) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.С., констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: