Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со засилен, повремено силен ветер кој ќе достигне над 80км/час!

ноември 18, 2023

Променливо облачно и студено со засилен, повремено силен ветер (над 80 км/час) од северозападен правец. На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег.

 

Температурите ќе се движат од 4 до 10 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: