Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

јануари 17, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните западни делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од -4 до 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: