Времето денес ќе биде променливо облачно, температурите во Струмица ќе се движат од -2 до 5 степени целзиусови.

јануари 16, 2024

Променливо облачно, претпладне во западните и северните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините и во повисоките места со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: