УХМР НАЈАВУВА: ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ ПРЕТЕЖНО ОБЛАЧНО СО ЛОКАЛНИ ВНРЕЖИ ОД ДОЖД И ВЕТЕР ОД НАД 60КМ/ЧАС!

декември 14, 2023

Претежно облачно со локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, наместа долж Повардарието со брзина над 60 km/h.

 

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: