Времето денес ќе биде променливо облачно, од утре се очекува дестабилизирање на времето со обилни врнежи од дожд

декември 13, 2023

Времето денес ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој наместа ќе засилува.

Од утре, променливо облачно, попладне и во текот на ноќта облачно со врнежи од дожд, наместа пообилни. Само на највисоките врвови врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, кој попладне ќе го промени правецот во северен.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: