Денес времето ќе биде облачно на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка

ноември 28, 2023

Денес времето ќе биде облачно на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Во некои од пониските места најпрвин врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот ќе преминуваат во дожд. Локално претпладне ќе има и услови за замрзнат дожд. Во западните делови ќе наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен јужен ветер. Слаби врнежи ќе има и во среда, а во четврток ќе има појава на магла по котлините.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од -6 до 4 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: