Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи

јули 6, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 27 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: