Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло

февруари 10, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло понекаде со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а од пладневните часови наместа засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час) најизразен долж Повардарието. Од вечерните часови во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 13 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: