strumica denes logo

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност – попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

јуни 25, 2024

Автор:

Датум:

јуни 25, 2024

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. УВ=8.