strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Автор:

Датум:

април 24, 2024

Автор:

Датум:

април 24, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Кон крајот на денот ќе има локален слаб дожд, краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.