strumica denes logo

Во следните денови времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди

Автор:

Датум:

март 9, 2024

Автор:

Датум:

март 9, 2024

Во следните денови времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди, а претежно во планинските региони ќе има услови за локален дожд. За време на викендот ќе започне да дува засилен јужен ветер и дневната температура ќе биде во пораст. Нестабилно време со повремено пороен дожд проследен со грмежи ќе има на почетокот на следната работна недела.