strumica denes logo

УХМР СО НАЈАВА: ПОПЛАДНЕ И ВО ТЕКОТ НА НОЌТА ЌЕ ИМА ЛОКАЛНИ ВНРЕЖИ ОД ДОЖД ПРОСЛЕДЕНИ СО ПОЈАВА НА ГРМЕЖИ!

Автор:

Датум:

април 16, 2024

Автор:

Датум:

април 16, 2024

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, проследени со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец.