strumica denes logo

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА ПОЧИНАТО МАШКО ЛИЦЕ ПОМЕЃУ СЕЛАТА РАДОВО И ИЛОВИЦА!

Автор:

Датум:

април 7, 2024

Автор:

Датум:

април 7, 2024

На 05.04.2024 во Полициската станица Струмица било пријавено дека на место викано „Блато-стари чаири“, атар помеѓу селата Радово и Иловица, струмичко, било пронајдено тело на починато машко лице. Увид на местото извршила екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица, а по наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица телото на починатиот било предадено на обдукција.