strumica denes logo

РЕЦЕПТ: НЕОДОЛИВА СНИКЕРС ТОРТА!

Автор:

Датум:

јуни 4, 2021

Категории:

Рецепти

Автор:

Датум:

јуни 4, 2021

Категории:

Рецепти

СОСТОЈКИ:

350 гр бисквити
200 гр ореви
100 гр карамели
125 гр маргарин
150 гр чоколадо
100-200 гр шеќер
200 мл вода или млеко

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во водата или млекото додајте шеќер па растопете карамели, додајте 50 гр чоколадо и маргарин

Бисквитите издробете ги на ситни парчиња и додајте ситно сечкани ореви. Ставете ги растопените карамели и добро изедначете.

Обложете плех со хартија и ставете ги натопените бисквити и добро притиснете ги.

Оставете ги да се изладат во фрижидер па прелијте со растопено чоколадо.

Кога ќе стегне сечете парчиња по желба.