strumica denes logo

ВО ЧЕТВРТОК ЗАПОЧНУВААТ ЛЕТНИТЕ ИГРАНКИ НА ПОЗНАТАТА ЛЕБЛЕБИЏИСКА УЛИЦА ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

мај 20, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 20, 2018

Категории:

Култура

 

Со големо задоволство и чест, “Леблебиџиска улица” Ви ја најавува 6-тата по ред #ЛетнаИгранка!!!
Распеани , разиграни , сите заедно да направиме уште една летна епизода со незаборавни моменти!!!
#Четврток , #24Мај – #Пеце(Суперхикс) & #BreakdownBand
#Петок , #25Maj – #AstraionProject
#Сабота, #26Мај – #SalSonder B2B #TedDettman
#Недела #27Maj – #Eruption
Се гледаме на улица!!!!