strumica denes logo

(ВИДЕО) Струмичанец обвинува, за 12.000 евра ми бараат да вратам 40.000 евра

Автор:

Датум:

мај 21, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 21, 2018

Категории:

Култура

Како што објави порталот ЛИДЕР во третата епизода на „Блиц“ која ќе се емитува во понеделник на Телевизија Алфа во 22:00 часот, ексклузивно интервју со струмичанецот Митко Ѓорѓиев кој сведочи за лихварство и рекетарство од страна на семејството на премиерот Зоран Заев и нивната штедилница Пеон-пишува ЛИДЕР.

Во најавата за интервјуто, Ѓоргиев објаснува што му се случувало и како функционираат штедилниците на Заеви.

Телефонскиот број на штедилницата на Заеви не функционира, Пеон е дел и од случајот „Поткуп“, каде според обвинението и снимките, премиерот барал парите за поткуп да се остават токму во оваа менивачница-ијзавува струмичанецот Митко Ѓорѓиев  во емисијата „Блиц“.

ИЗВОР: ЛИДЕР